Bishop Kelley Invitational

Dec. 7

Girls

Game 1: Sand Springs vs. Tulsa Memorial, 10 a.m.

Game 2: Claremore vs. Bishop Kelley, 1 p.m.

Game 3: Norman North vs. Edison, 4 p.m.

Game 4: Shawnee vs. Jenks, 7 p.m.

Boys

Game 1: Claremore vs. Edison, 11:30 a.m.

Game 2: Sapulpa vs. Lincoln Christian, 2:30 p.m.

Game 3: McLain vs. Cascia Hall, 5:30 p.m.

Game 4: Bishop Kelley vs. Webster, 8:30 p.m.

Dec. 8

Girls

10:30 a.m.: Game 3 loser vs. Game 4 loser

1:30 p.m.: Game 1 loser vs. Game 2 loser

4:30 p.m.: Game 3 winner vs. Game 4 winner

7:30 p.m.: Game 1 winner vs. Game 2 winner

Boys

12 p.m.: Game 2 loser vs. Game 3 loser

3 p.m.: Game 1 loser vs. Game 4 loser

6 p.m.: Game 2 winner vs. Game 3 winner

9 p.m.: Game 1 winner vs. Game 4 winner

Dec. 9

10 a.m.: Girls 7th place game

11:30 a.m.: Boys 7th place game

1 p.m.: Girls 5th place game

2:30 p.m.: Boys 5th place game

4 p.m.: Girls 3rd place game

5:30 p.m.: Boys 3rd place game

7 p.m.: Girls championship game

8:30 p.m.: Boys championship game

JERRY OQUIN TOURNAMENT

Dec. 4

Girls

Game 1: Pryor vs. Siloam Springs, 4 p.m.

Game 2: Verdigris vs. Victory Christian, 7 p.m.

Boys

Game 1: Victory Christian vs. Siloam Springs, 5:30 p.m.

Game 2: Verdigris vs. Coweta, 8:30 p.m.

Dec. 5

Girls

Game 3: Fort Gibson vs. Union JV, 4 p.m.

Game 4: Inola vs. Holland Hall, 7 p.m.

Boys

Game 3: Fort Gibson vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4: Inola vs. Holland Hall, 8:30 p.m.

Dec. 7

Girls

4 p.m.: Game 2 winner vs. Game 4 winner

7 p.m.: Game 1 winner vs. Game 3 winner

Boys

5:30 p.m.: Game 2 winner vs. Game 4 winner

8:30 p.m.: Game 1 winner vs. Game 3 winner

Dec. 8

Girls

4 p.m.: Game 1 loser vs. Game 3 loser

7 p.m.: Game 2 loser vs. Game 4 loser

Boys

5:30 p.m.: Game 2 loser vs. Game 4 loser

8:30 p.m.: Game 1 loser vs. Game 3 loser

Dec. 9

1 p.m.: Girls 7th place game (practice gym)

1 p.m.: Girls 5th place game

2:30 p.m.: Boys 7th place game (practice gym)

2:30 p.m.: Boys 5th place game

4 p.m.: Girls 3rd place game

5:30 p.m.: Boys 3rd place game

7 p.m.: Girls championship game

8:30 p.m.: Boys championship game

ADAIR INVITATIONAL

Dec. 4

Girls

Game 1: Sequoyah vs. Gravette, 4:30 p.m.

Game 2: Wyandotte vs. Locust Grove, 7:30 p.m.

Boys

Game 1: Sequoyah vs. Gravette, 6 p.m.

Game 2: Locust Grove vs. Wyandotte, 9 p.m.

Dec. 5

Girls

Game 3: Ketchum vs. Dewey, 4:30 p.m.

Game 4: Adair vs. Pryor JV, 7:30 p.m.

Boys

Game 3: Ketchum vs. Dewey, 6 p.m.

Game 4: Adair vs. Vinita, 9 p.m.

Dec. 7

Girls

4:30 p.m.: Game 1 loser vs. Game 2 loser

7:30 p.m.: Game 1 winner vs. Game 2 winner

Boys

6 p.m.: Game 1 loser vs. Game 2 loser

9 p.m.: Game 1 winner vs. Game 2 winner

Dec. 8

Girls

4:30 p.m.: Game 3 loser vs. Game 4 loser

7 p.m.: Game 3 winner vs. Game 4 winner

Boys

6 p.m. Game 3 loser vs. Game 4 loser

9 p.m.: Game 3 winner vs. Game 4 winner

Dec. 9

1 p.m.: Girls 7th place game (Old Gym)

1 p.m.: Girls 5th place game

2:30 p.m.: Boys 7th place game (Old Gym)

2:30 p.m.: Boys 5th place game

4 p.m.: Girls 3rd place game

5:30 p.m.: Boys 3rd place game

7 p.m.: Girls championship game

8:30 p.m.: Boys championship game

COPAN CLASSIC SHOOTOUT

Dec. 4

Girls

Game 1: Shidler vs. Bluejacket, 4 p.m.

Game 2: Caney Valley vs. Wynona, 7 p.m.

Boys

Game 1: Bluejacket vs. Shidler, 5:30 p.m.

Game 2: Copan vs. Caney Valley, 8:30 p.m.

Dec. 5

Girls

Game 3: Copan vs. South Coffeyville, 4 p.m.

Game 4: Foyil vs. Dewey JV, 7 p.m.

Boys

Game 3: Dewey JV vs. South Coffeyville, 5:30 p.m.

Game 4: Tyro vs. Foyil, 8:30 p.m.

Dec. 7

Girls

4 p.m.: Game 1 winner vs. Game 4 winner

7 p.m.: Game 2 winner vs. Game 3 winner

Boys

5:30 p.m.: Game 2 winner vs. Game 3 winner

8:30 p.m.: Game 1 winner vs. Game 4 winner

Dec. 8

Girls

4 p.m.: Game 2 loser vs. Game 3 loser

7 p.m.: Game 1 loser vs. Game 2 loser

Boys

5:30 p.m.: Game 1 loser vs. Game 4 loser

8:30 p.m.: Game 2 loser vs. Game 3 loser

Dec. 9

10 a.m.: Girls 7th place game

11:30 a.m.: Boys 7th place game

1 p.m.: Girls 5th place game

2:30 p.m.: Boys 5th place game

4 p.m.: Girls 3rd place game

5:30 p.m.: Boys 3rd place game

7 p.m.: Girls championship game

8:30 p.m.: Boys championship game

OTHER TOURNAMENTS

Chelsea at Nowata Tournament, Dec. 4-9

Catoosa at Haskell Tournament, Dec. 7-9